روش تشخیص شیرآلات استاندارد

شیرآلات جزو وسایلی است گه معمولا فراد تمایل دارند, برای مدت طولانی و بدون هیچ دردسری از ان استفاده کنند. شما پس از خرید شیرآلات باید آن را نصب کنید , گاهی اوقات نصب شیرآلات کار ساده ای نمی باشد و شما مجبورید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. بنابراین بدون شک تعویض یا تعمیر شیرآلات پس از مدتی کوتاه , بسیار ناخوشایند و آزار دهنده می باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم روش تشخیص شیرآلات استاندارد را برای شما بازگو کنیم.

انواع روش های تشخیص شیرآلات استاندارد

نشان استاندارد

واژه غیر استاندارد عموماً به محصولاتی اطلاق میشود که زیر نظر سازمان ملی استاندارد ایران ساخته نشده اند و در نتیجه در مرحله تولید، از آزمونهای سنجش استاندارد عبور نکرده اند. این استانداردها در زمینه شیرالات بهداشتی هم وجود دارد و تولید کنندگان ملزم به رعایت این استانداردها و در نتیجه تولید شیرالات استاندارد هستند.

مهمترین و مطمئن ترین روش برای اطمینان از خرید شیرآلات استاندارد , داشتن نشان استاندارد می باشد. تمامی شیرآلات ای که از نظر کیفیت بررسی و آزمایش شده باشند دارای نشان استاندارد می باشند.

شیرآلاتی که از دارای نشان استاندارد می باشند , بر اساس موارد زیر مورد آزمایش قرار گرفته اند.

  • آزمون آب بندی قطعات شیر
  • آزمون آب بندی بدنه
  • آزمون آب بندی نشیمنگاه
  • آزمون آب بندی پایه کج ها
  • آزمون دستگیره و مغزی شیر ( طول عمر )
  • آزمون پوشش شیر
  • آزمون واشرها و واشرهای حلقوی
  • آزمون برنج مصرفی
  • آزمون سنجش ابعاد
  •  نمونه برداری و نشانه گذاری

صرفه جویی در مصرف آب

شیرآلات بهداشتی کم مصرف نقش بسیار مهمی در جلوگیری از هدر رفت آب دارند . تحقیقات ثابت کرده شیرآلات حمام غیراستاندارد باعث بیشترین میزان هدر رفت آب می شوند.
بنابراین شما می توانید با استفاده از شیرآلات استاندارد و با کیفیت علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب , هزینه های خود را نیز تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

مهمترین عامل کاهش مصرف آب در شیرآلات، پرلاتور می باشد که می تواندحتی تا 90% باعث صرفه جویی گردد. علاوه بر صرفه جویی، با ایجاد فشار مناسب و پاشش آب در سطح وسیع تر، سرشیر کاهنده مصرف آب سهولت و لذت شستشو را افزایش می دهند.
عامل دیگر استفاده از کارتریج های کم مصرف مانند کارتریج 25 می باشد. دبی این نوع کارتریج حدود 14 لیتر در دقیقه می باشد که در مقایسه با دبی22 لیتر در دقیقه کارتریج های متداول، صرفه جویی قابل ملاحظه ای را ایجاد می نماید. پس حتما در هنگام خرید شیرآلات اهرمی استاندارد به کم مصرف بودن شیرآلات مورد نظر خود دقت نمایید.

علمک استاندارد

علم شیرآلات ارتفاع و بردهای دسترسی متفاوتی دارند. از نظر ظاهری اگر سینک شما خیلی بزرگ است یک شیر کوچک ممکن است زیبا به نظر نرسد و عکس این قضیه نیز صادق است.
در صورتی که بالای سینک خود قفسه ای دارید بهتر است با اطلاع از فاصله بین سینک و قفسه و با توجه به ارتفاع استاندارد علم شیرآلات، مدل آن را انتخاب کنید.

همچنین اگر سینک های دوکاسه دارید، طول علم کوتاه ممکن است برای رسیدن به هر دو کاسه کافی نباشد. علم بلند دسترسی به تمامی نقاط سینک را بهبود می بخشند، اما در صورتیکه سینک شما کم عمق باشد ممکن است باعث پاشیده شدن آب گردد. هنگام انتخاب هر مدلی که می پسندید، این نکته را در نظر داشته باشید که بنا به کاربرد شیر، علم آنها از ارتفاع کافی برخوردار باشد خصوصاً برای ظرفشویی.

نصب آسان

حتما برای شما نیز پیش آمده است که هنگام نصب شیرآلات با تعداد بسیار زیادی پیچ و مهره مواجه شده باشید و ندانید باید با آن ها چه کنید. شاید برایتان جالب باشد در صورت تهیه شیرآلات استاندارد , با استفاده از دفترچه راهنما می توانید به سادگی شیرآلات را نصب کنید. زیرا شیرآلات استاندارد دارای اندازه های دقیق و لوازم جانبی با کیفیت می باشند که به سادگی در جای صحیح خود قرار می گیرند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

سعی کنید همیشه شیرآلاتی را خریداری کنید که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشند. زیرا شرکتی که محصولات خود را ضمانت می کند و مسئولیت خراب شدن آن را به عهده می گیرد , بدون شک از کیفیت کار خود مطمئن می باشد.

قیمت شیرآلات با کیفیت

بهتر است به دنبال خرید شیرآلات بهداشتی ارزان قیمت نباشید , زیرا هیچ محصولی بی دلیل ارزان نمی باشد. یکبار خرید شیرآلات با کیفیت بسیار مقرون به صرفه تر از چندین بار خرید شیرآلات بی کیفت می باشد.
البته  شما می توانید با تهیه شیرآلات استاندارد ایرانی در هزینه های خود صرفه جویی کنید . امروزه شیرآلات ایرانی از نظر کیفیت پیشرفت بسیار زیادی داشته اند و با نمونه های خارجی مشابه خود برابری می کنند.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 9 =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم