انواع اتصال شیرآلات | شیرالات | شیرآلات بهداشتی

در کل اتصالات یا fitting جهت متصل کردن لوله ها یا تبدیل، کاهش و افزایش قطر لوله و یا تقسیم مسیر جهت محتویات لوله در لوله کشی ها بکار گرفته می شود، که در روش های وصل آن ها می توان هم از قابلیت پیچی شکل آنها استفاده نمود و هم آنها را جوش داد که عموما در موقعیت های لوله کشی گازی برای جلوگیری از خطر نشت گاز آنها را جوش می دهند.

کاربرد اتصالات به منظور استفاده در پروژه های تاسیساتی ساختمانی الزامیست و در تعداد انبوه و جنس های گالولنیزه، درز دار و بدون درز تولید و عرضه می گردند.

انواع اتصالات شیرآلات آشپزخانه

شیر آشپزخانه متصل به سینک

طراحی‌های متنوعی برای سینک و شیرآلات آشپزخانه وجود دارد، اما همیشه این طراحی ها ,سازگار و منطبق با شرایط ما نمی باشند. اگر شما دارای یک سینک هستید، تعداد حفره‌های موجود در ناحیه اتصال سینک به شیر را چک کنید. شیرآلات جدید در انواع یک، دو، سه، و چهار حفره‌ای طراحی می‌شوند.
وقتی مشغول تعویض شیر موجود در آشپزخانه خود هستید و به حفره‌های کم‌تری از آن‌چه هست نیاز دارید , به دنبال شیرهایی باشید که دارای یک صفحه پوششی هستند که حفره‌های بدون استفاده در سینک آشپزخانه را می‌پوشانند. این کار در اکثر سینک‌ها جواب می‌دهد.

 این شیوه باعث می شود , بتوانید آشپزخانه خود را به سرعت نوسازی کنید و از سینک فعلی خود استفاده کنید.

شیر آشپزخانه متصل به پیش‌خان

این نوع شیرالات مستقیما به پیش‌خان متصل می‌شوند نه به سینک‌ها. اگر مشغول نصب یک سینک در زیر پیش‌خان می باشید، این امکان را خواهید داشت که شیر آب را مستقیما بر روی پیش‌خان نصب کنید. وقتی مشغول نصب یک شیر آب متصل به پیش‌خان می باشید، به اندازه یک انگشت در پشت شیر آب جا بگذارید تا بتوانید آن ناحیه را به راحتی تمیز کنید.

شیرآلات متصل به پیش‌خان دارای جلوه‌ای زیبا و یک‌ پارچه می باشند که جزو شیرآلات مدرن آشپزخانه های امروزی محسوب می شوند.

از جمله معایب این نوع شیرها می توان به اشغال شدن فضای زیاد روی پیش‌خان اشاره کرد. همچنین میان این شیرها و دیوار پشت آن‌ها مقداری آب، کثیفی، و جرم نیز جمع می‌شود.

شیر آشپزخانه متصل به دیوار

هنگام نصب شیر متصل به دیوار از تناسب و هماهنگی آن با سینک مطمئن شوید. فاصله‌ای که از آن آب به سینک می‌ریزد امکان تناسب این دو عنصر را نیز تعیین می‌کند. این موضوع در سینک‌های دوتایی مهم‌تر و سخت‌تر می باشد.

از جمله مزایای آن میتوان به تمیز کردن راحت پیش‌خان اشاره کرد .

 در آب‌وهوای سرد این نوع شیرآلات بهداشتی نیاز به مراقبت بیش‌تری دارند تا از یخ‌زدگی آن‌ها جلوگیری شود. هم‌چنین، لوله‌کش باید مکان و جهت این نوع شیرها را به دقت تعیین نماید. توجه کنید اگر در درون دیوار میله‌ای وجود داشته باشد باید جای شیر آب حتما عوض شود و در جای دیگری نصب شود.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم