شیرآلات بهداشتی معلولان

از آنجا که طراحی حمام به طور مداوم در حال پیشرفت است ، نیاز به راه حل های مدرن برای معلولین بسیار مهم است. فقط به دلیل محدودیت جسمی ، لازم نیست در هنگام طراحی حمام رویایی ، شیک ترین یا جدیدترین محصولات حمام را از دست ندهید. عمل ساده چرخاندن یک روشویی معمولی یا شیرآلات برای برخی افراد مانند مبتلایان به آرتروز دشوار است و بنابراین انواع خاصی از شیر می تواند به تخفیف این امر کمک کند.

شیرآلات بهداشتی معلولان

در حقیقت ، قوانین مربوط به حمامهای معلول اعلام می کنند که شیرآلات بهداشتی و شیرهای حمام در این مناطق باید توسط کاربر با مشت بسته قادر به کار باشد. شیرهای حمام باید حداکثر درجه حرارت داشته باشد که در صورت تلاش برای کنترل دما از سوختن کاربران جلوگیری می کند. طیف گسترده ای از شیرآلات بهداشتی موجود در بازار فعلی نشان می دهد که انواع شیر برای کمک به کاربران معلول ساخته شده است و در عین حال سبک های معاصر را نیز در اختیار آنها قرار می دهد. ما لیستی از برخی از طرح های شیر آب حمام را گردآوری کرده ایم که می تواند به معلولان کمک کند.

چه طراحی شیر برای کاربران معلول در دسترس است ، شیرآلات بهداشتی معلولان

شیرهای حمام – سنسورهای مادون قرمز
شیرهای مادون قرمز / سنسور

این طراحی هوشمند شیرآلات حمام نیازی به تماس با شیر برای انتقال آب به کاربر ندارد. درعوض ، سنسورهای داخلی باهوش وجود دستهای شما را در نزدیکی شیرهای دریایی که باعث آزاد شدن آب می شود ، تشخیص می دهند. مقدار کنترل شده ای از آب از طریق شیرهای آب تحویل داده می شود تا دست ها برداشته شوند. سپس کنترل ها را متوقف می کند تا جریان آب متوقف شود. این سبک از شیر برای کسانی که با پیچ خوردن یا چرخاندن عملکرد شیر برخورد می کنند مناسب است. این شیرها مخصوصاً از نظر آب کارآیی هستند زیرا تنها در صورت وجود دست کار می کنند. علاوه بر این ، آنها در طیف وسیعی از سبک های مختلف برای طراحی هر نوع حمام در دسترس هستند.

دکمه های فشار دکمه
این سبک معاصر شیر نیاز به تلاش کم یا زیاد برای فعال کردن شیر نیاز دارد ، با فشار دادن پایین به آرامی آب را از شیر آب آزاد می کند. آنها پس از گذشت مدت زمان خاموش شدن اتوماتیک دارند تا از هدر رفتن آب اطمینان حاصل شود. در صورت نیاز آرنج و ساعد حتی می توانید برای فعال کردن این سبک از شیر استفاده کنید.

شیرهای اهرمی ، شیرآلات بهداشتی معلولان

استفاده از شیر اهرمی بسیار آسان است و این شیوه ای مدرن تر در بازار فعلی است. حرکات اندک می تواند جریان آب گرم ، سرد یا مختلط را به کاربر تحویل دهد. برای کمک به کاربران غیرفعال ، شیرهای اهرمی با طول بیشتر نیز موجود است. این حتی برای استفاده ساده تر نیز هست زیرا به نیروی کار کمتری نیاز دارند. همچنین به کاربرانی که ممکن است برای دستیابی به قسمت پشت حوضه تلاش کنند ، کمک می کند.

شیرهای چرخشی ضربه گیر به راحتی نصب می شوند که بیش از شیرآلات های موجود شما را می سازند تا یک دسته را ایجاد کنید که بسیار ساده تر برای کارکردباشد. این پوشش را می توان در انواع شیرهای برقی قرار داد تا کاربران غیرفعال بتوانند راحت تر شیر را کنترل کنند. فایده اینها این است که نیازی به تغییر شیر در حمام موجود نیست.

شیرهای عملیاتی جایگزین ، شیرآلات بهداشتی معلولان

این سبک از شیرآلات بهداشتی بیشتر در افراد حرفه ای در پزشکی استفاده می شود. این یک وسیله بهداشتی تر برای کنترل آب در روشویی شماست اما می تواند برای کاربران معلول بسیار مفید باشد. سه نوع شیرالات بهداشتی عملیاتی وجود دارد.

 

شیرهای جراحی آرنج ، شیرآلات بهداشتی معلولان

استفاده از آرنج برای روشن یا خاموش کردن شیر آب برای کاربرانی که گیر کم و یا کمی در دست آنها وجود دارد مفید است. آرنج یک ربع نوبت عمل می کند تا آزاد شود و سپس جریان آب را متوقف کند.

شیرآلات بهداشتی زانو ، شیرآلات بهداشتی معلولان

یک شیر آب با زانو کاملاً با اهرمهای چند جهت کامل است ، به این معنی که شما می توانید آب گرم ، سرد و مخلوط را به روشی کنترل شده و بهداشتی انتخاب کنید.

شیرهای برقی پدال

این سبک از شیر با استفاده از شیرهای کف پا که در هر دو پدال منفرد و دوبل موجود است ، اداره می شود. نسخه پدال دوبل دارای یک عملکرد توقف است به طوری که می توان جریان ثابت را کنترل کرد. تمام این طرح های شیرآلات در سبک های مختلفی قرار می گیرند. بنابراین فقط به این دلیل که به شیرآلات ساختمان تخصصی بیشتری نیاز دارید ، نباید کمبود انتخابی را برای حمام خود داشته باشید. با شکوفایی طرح های معاصر ، می توانید تضمین کنید که این سبک برای عملی شدن رنج نخواهد برد.

شیرهای حمام – کاربران غیرفعال ، شیرآلات بهداشتی معلولان

چه طرحی از شیرهای حمام ممکن است در آینده به کاربران ناتوان کمک کند؟
با پیشرفت طرح های مدرن ، شیوه های شیرالات بهداشتی حمام در دسترس کاربران معلول فقط بهبود می یابد. این طرح ها برای آنها بسیار مهم است زیرا در فضای حمام خود استقلال به آنها می دهد. آیا خواهیم دید که شیرآلات صوتی تبدیل به چیز آینده می شوند؟ یا حتی می توانید شیرهای خود را از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود کنترل کنید؟ در حال حاضر برنامه ای وجود دارد که به شما کمک می کند حمام خود را پر کنید ، گرچه بسیار گران است و بسیار مورد استفاده نیست. این مسیری را نشان می دهد که حمام های آینده به سمت آن حرکت می کنند. فعال سازی صدا نهایت استفاده در حمام مستقل را برای معلولین فراهم می کند.

یک چیز مطمئناً ، با پیشرفت در فناوری دیجیتال چنین پیشرفت هایی ممکن است خیلی از ظاهر شدن فاصله نداشته باشد. طیف گسترده ای از دوش های دیجیتال از قبل وجود دارد که به شما امکان می دهد قبل از ورود به دوش از طریق فناوری بی سیم دمای آب را تنظیم کنید

 چه مدت طول خواهد کشید تا این امر به کنترل جریان آب و دمای شیرهای حمام شما ادامه یابد؟  پیش از این با استفاده از این دوش های دیجیتالی ، تجربه یک حمام کنترل از راه دور را در پیش گرفته است. آنها قبلاً کنترل شیر دیجیتالی را توسعه داده اند اما اینها هنوز از راه دور نیستند ، بنابراین هیچ فایده ای برای کاربران معلول در حال حاضر ندارند. این مطمئناً قدم بعدی است ، هرچند به معنی روشن بودن آینده برای افراد دارای معلولیت استقلال بیشتری در حمام است.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =