نکات صرفه جویی در مصرف انرژی

حمام به رغم کوچکتر بودن آن ، به راحتی محبوب اتاق یک خانه است. با کمال تعجب هم تنها اتاقی است که در آن انرژی و پول زیادی هدر می رود. این موضوع را باید از قبل درست کنید و با کمک ما می توانید نه تنها صورتحساب مصرف انرژی خود را کاهش دهید بلکه انرژی مصرفی قابل توجهی را ذخیره کنید. همانطور که همه ما می دانیم ، انرژی کمتر به معنای استفاده درست از کربن است. ما لیستی از نکات صرفه جویی در انرژی را تهیه کرده ایم که عملی ، آسان برای اجرای هستند و هیچ هزینه ای برای شما ندارند. بنابراین برای ادامه مطالب بیشتر بخوانید! این سال را نه تنها در صرفه جویی در هزینه ، بلکه صرفه جویی در مصرف انرژی از اولویت های ما است.

۵ نکته در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی : راه های بهبود بهره وری انرژی حمام شما:

مصرف آب خود را کاهش دهید
بیشتر از حد ممکن ، بزرگترین تغییر در مصرف انرژی شما می تواند با تجدید نظر در استراتژی آب شما خریداری شود. برای چشم انداز آن ، ۲۳٪ از صورتحساب متوسط ​​گرمایش منازل به گرم کردن آب منتسب است. بنابراین با اعمال تغییرات کوچک هوشمند ، دستیابی به چیزهای زیادی وجود دارد. راه حل آشکار در اینجا استفاده از آب کمتری است ، اما این به معنای عملی به چه معنی است؟

نکات صرفه جویی در مصرف انرژی:

روش حمام کردن

طبق گزارش ذخیره انرژی ، اگر هرکسی در یک خانواده چهار نفره یک بار در حمام هفته ای به مدت پنج دقیقه دوش بگیرد ، سالانه هزینه زیادی  را در قبض گاز خانگی خود صرفه جویی می کند.
حتی داشتن دوش می تواند کارآمدتر باشد. در حال حاضر انواع مختلفی از سرهای ضد آب در بازار وجود دارد ، اگر شما یک دوش برقی ندارید ، عالی نیست اما اگر این کار را نکنید ، کاری که این سرهای دوش انجام می دهند کنترل جریان آب را دیگر در دست ندارید و خبری از صرفه جویی نمی باشد.

دستگاه فلاش دوتایی را به توالت خود نصب کنید. این باعث می شود تا ۵۰٪ در مقدار آب مورد استفاده در هنگام گرگرفتگی صرفه جویی شود. روش دیگر اضافه کردن یک ابزار hippo یا صرفه جویی در شستشو در مخزن شما می تواند بین ۱-۳ لیتر آب در هر گلخانه صرفه جویی کند. قطعاً ارزش دنبال کردن دارد!

بررسی شیرآلات ساختمانی شما برای نشت ممکن است عادی به نظر برسد اما نادیده گرفته می شود. شیرآلات بهداشتی قابل تعویض را تعویض کنید و یا خرید جدید را در نظر بگیرید.

مانند سایر اتاق های خانه ، هنگام خروج حتماً چراغ ها را خاموش کنید. سایر اعضای خانواده را به انجام همین کار ترغیب کنید – شاید یک یادآوری دوستانه بسیار مهم باشد، به یاد داشته باشید که دستگاه ها را در صورت عدم استفاده از برق جدا کنید ، این کار به جلوگیری از به اصطلاح “تخلیه برق” کمک می کند. سعی کنید از وسایل حمام استفاده کنید که از محل اصلی کار می شود. این از برق با کارایی بیشتری نسبت به دستگاههای باطری استفاده می کند. اما اگر موارد باتری دارید ، آنها را وصل نکنید. توصیه می کنیم قبل از شارژ کردن ، آنها را خیلی سریع خالی کنید.

آب خود را به درستی گرم کنید

گرفتن آب داغی که آزادانه از شیرهای آب ما جاری می شود ، آسان است. چگونگی گرم شدن این آب نیز بر مصرف انرژی خانه شما تأثیر دارد. برای اطمینان از اتلاف انرژی در طی فرآیند گرمایش ، این اقدامات احتیاطی اساسی را انجام دهید:

سیستم آب گرم خود را در نزدیکی شیرهای گرم مورد استفاده اغلب نصب کنید.
سعی کنید در صورت امکان سیستم آب گرم را از آب و هوا محافظت کنید.
تله گرما را در نزدیکی خروجی سیستم آب گرم نصب کنید و حداقل دو متر اول لوله را که از سیستم دور می شود عایق بندی کنید.
گرم کردن و تهویه حمام شما

نکات صرفه جویی در مصرف انرژی:

فن استخراج

اگر چه این مقاله در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی است، اما خوب است که به طور مرتب حمام را به خوبی گرم کنید.گرم کردن اتاق باعث می شود. استخراج حمام برای کار در از بین بردن رطوبت هوا بسیار مناسب هستند و از این طریق به جلوگیری از انرژی کمک می کنند ، اما برای بازیابی گرما نیز عالی هستند. بعضی از فن های استخراج کننده می توانند برای استفاده از گرما از هوای مورد استفاده برای گرم کردن هوای سرد که وارد اتاق می شوند سازگار شوند و باعث می شوند که رادیاتور حمام خود را هر چند وقت یک بار روشن تر کنید. پنجره را نیز بررسی کنید تا خسارت هایی که می تواند باعث نشت هوا شود ، وجود نداشته باشد.

نشت را می توان با مهار ، آب بندی و آب و هوا از بین بردن تمام ترک ها و درزها برطرف کرد و به شما ۱۰٪ از هزینه انرژی سالانه خود کمک می کند. تهویه مطبوع  دریچه های گرمایش را می توان در حمام نادیده گرفت. به یاد داشته باشید که مرتباً گرد و غبار و آهک را خارج می کنید. این به جریان هوا کمک می کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. حمام ها باید بطور دوره ای تهویه شوند. هنگام تهویه مطمئن شوید که تمام پنجره ها و درها را در اتاق باز کرده و گرمایش را خاموش کنید. در زمستان هر جلسه حداقل دقیقه طول می کشد. این بسیار کارآمدتر از آن است که یک روز پنجره نیمه باز بماند.

روشنایی انرژی کارآمد

نکات صرفه جویی در مصرف انرژی: چراغ های  و همچنین خاموش کردن چراغ ها ، می توانید با سرمایه گذاری در نورپردازی مدرن حمام LED یا کم مصرف فلورسنت ، راندمان انرژی را در حمام افزایش دهید. اگرچه آنها هزینه کمی بیشتر از گزینه های روشنایی معمول دارند ، اما نتایج بهتری می گیرند. پس از نصب آنها توسط یک برق (ممکن است به نظر برسد ناخوشایند باشد اما به ما اعتماد کنید) می فهمید که چراغ های شما بیشتر عمر می کنند و به همان اندازه کار نمی کنند. علاوه بر این ، نورپردازی جدید فانتزی بیش از آنچه به احتمال زیاد به شما امکان می دهد زندگی جدیدی به زندگی شما بدهد ، نیست. چراغ های صرفه جویی در انرژی لازم نیست زشت باشند ، در آنجا تعداد بسیار خوبی وجود دارد ، و مطمئناً می توانید چیزی مناسب برای حمام خود پیدا کنید!

امیدوارم نکات صرفه جویی در مصرف انرژی از شما الهام بخش باشد تا کنترل خود را تغییر دهید و آن را در خانه خود تغییر دهید. هنگامی که احساس کردید تا حد امکان با توصیه های ما رفته اید ، ایده های دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای دستیابی به بهترین نتیجه از مصرف انرژی خانه خود ، از جمله کاهش ظرفیت حمام خود به یک مدل کوچکتر ، از نو سرمایه گذاری کنید. پولی که برای جایگزینی پنجره های قدیمی با روکش های دو جداره یا سه جداره در صندوق ذخیره شده است یا به گزینه هایی نگاه دارید تا دیگ قدیمی خود را به نسخه کامبی تغییر دهید که در صورت تقاضا آب گرم تولید می کند.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 10 =