شیرآلات چشمی |شیرآلات چشمی | شیرآلات | شیرآلات بهداشتی |

 با توجه به کمبود آب موجود در کشور لازم است تا همه مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند. نصب شیر آلات چشمی باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. بکار بردن شیر آب اتوماتیک به جای شیرهای معمولی آب به مدیریت منابع آبی کشور کمک زیادی می کند.

امروزه انواع زیادی از شیر آب در بازار وجود دارند. شما باید در ابتدا انواع مختلف آن را شناخته سپس بر اساس نیازتان و محل زندگیتان محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

شیرآلات چشمی

مطابق آمار به دست آمده هر فردی در ایران در طی بیست و چهار ساعت تقریبا سه تا سه و نیم لیتر آب آشامیدنی را هدر می دهد. این هدر دادن آب معمولا از طریق شیر دستشویی صورت می گیرد.

این میزان هدر رفتن آب در طی یک سال به حدود ۷۳۰ عدد بطری ۱/۵ لیتری آب آشامیدنی می رسد. متخصصان برای این مشکل راه حلی اندیشیده اند تا صرفه جویی چشمگیری در مصرف آب انجام شود. تولید شیرآلات چشمی کمک بسیاری در کاهش مصرف آب آشامیدنی کرده است.

فواید استفاده از این محصول

 استفاده از شیرآلات چشمی باعث می شود تا از بسیاری از بیماری های واگیردار و بیماری های پوستی مثل هپاتیت، آنفولانزا، بیماری های انگلی و قارچی و …. که از راه تماس دست افراد منتقل می شوند، جلوگیری شود.

 این شیرهای آب چشمی در افزایش بهداشت و کنترل بیماری ها در محیط های آلوده مفید می باشند.

 این شیرها میزان صرفه جویی در مصرف آب را به میزان ۷۰ درصد کاهش می دهند و این صرفه جویی تنها به کمک ۴ عدد باتری صورت می گیرد.

 استفاده از شیرآلات چشمی موجب بالا بردن بهداشت و پاکیزگی  می شود.

برای جبران افت فشار در طبقه های بالایی ساختمان ها می توان از این محصولات استفاده کرد.

 این شیرها برای عملکرد جریان آب از فناوری نانو استفاده کرده اند.

آب ریزی با رنگ های مختلف از دیگر قابلیت های شیرآلات چشمی می باشد.

 تنظیم دمای آب به صورت گرمایشی و سرمایشی با استفاده از این محصولات امکان پذیر است .

شیر آب چشمی عایق خوبی برای رطوبت  می باشند.

شیرآلات اتوماتیک

در منزل و محل کار می توان از شیر دستشویی اتوماتیک استفاده کرد تا از تماس دست ها با شیر آلوده جلوگیری شود. این شیرها باعث صرفه جویی هفتاد درصدی بدون ایجاد محدودیت در مصرف آب می شوند.

در مناطقی که دارای فشار کم آب هستند به کار بردن شیرآلات الکترونیکی باعث می شود که آب خروجی با هوا مخلوط شده و فشار آب افزایش پیدا کند.

طرز کار شیر آب اتوماتیک چگونه است؟

این نوع شیرها معمولا دارای چشم الکترونیکی می باشند، این چشم الکترونیکی دستگاهی می باشد که نسبت به نور حساس است و با نور خاموش و روشن می شود. هنگامی که دست شما , زیر چشمی شیر آب قرار می گیرد با کم شدن نور ورودی , شیر آب اتوماتیک شروع به کار می کند.

در حال حاضر تولید این شیرها منسوخ شده اند چون احتمال سوختن حسگرها زیاد بوده و روشن و خاموش کردن چراغ ها ی موجود در محیط روی کارکرد آن ها مؤثر خواهد بود. برای جبران این نواقص صنعتگران به فکر تولید شیر آلات اتوماتیک با سنسور مادون قرمز افتاده اند. با نصب گیرنده و فرستنده روی این حسگرها دستگاه حضور دست ها را احساس کرده و شروع به کار می کند.

این شیرها قابل تنظیم هستند و نیازی نیست که دست دقیقا در معرض اشعه مادون قرمز قرار بگیرد.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم