انواع شیر آب | شیرآلات استاندارد

انواع شیر آب

شیرآلات استاندارد
شیرآلات حالت خمیده
شیرآلات حالت پل

انواع جنس و رنگ شیرآلات ساختمانی

از دیگر ویژگی های شیرآلات ساختمانی می توان به جنس و رنگ آن‌ها که می‌تواند در قیمت آنها نیز تاثیر داشته باشد ،  میتوان اشاره کرد..

شیرآلات بهداشتی برنزی ، انواع شیر آب

شیرآلات برنزی اغلب رنگی تیره دارند و چهره‌ای متفاوت به آشپزخانه می دهند. شیرآلات برنزی بسیار زیبا و شیک هستند اما نیاز به تمیزکردن مداوم دارند.

آلیاژ روی

شیرآلات بهداشتی از جنس روی

این نوع شیرآلات از جنسی ترکیبی از روی و مس تولید می شوند و اغلب در رنگ نقره‌ای عرضه می گردند. این نوع شیرآلات در بیشتر مواقع مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که خیلی سریع و راحت زنگ نمی‌زنند و کیفیتشان از بین نمی‌رود.

استیل ضد زنگ

شیرآلاتی که از جنس استیل ضد زنگ می باشند چهره‌ براقی دارند و به راحتی تمیز می گردند. اما باید دقت داشته باشید که به خوبی از آن محافظت کنید چرا که ممکن می باشد روی آن خش بیفتد بنابراین برای تمیز کردن آن نباید از اجسام سخت همانند سیم ظرفشویی یا هر وسیله دیگری استفاده کنیم. برای تمیز کردن شیرآلات شما را به خواندن این مقاله دعوت میکنیم : آموزش براق کردن شیرآلات بهداشتی

انواع شیر آب مسی

شیرآلات مسی نیز اغلب رنگ تیره ای دارند اما در عین حال بسیار شیک و جذاب هستند و بیشتر مناسب سینک‌های کلاسیک می باشند. برای اینکه این نوع شیرآلات همیشه زیبا و شیک باشندباید مرتب تمیز گردند. این نوع شیرآلات مناسب آشپزخانه‌هایی است که بسیار نور دارند.

انواع شیرآب پلاستیکی

شیرآلات پلاستیکی ارزان‌ترین نوع شیرآب برای خانه ها هستند اما از سوی دیگر در رنگ‌های مختلفی عرضه میشوند.اما امکان خراب شدن و شکستن این نوع شیرآلات بهداشتی نسبت به سایر شیرآلات معرفی شده بیشتر می باشد. هرچند نیاز به تمیز شدن و مراقبت نسبت به شیرآلات دیگر را ندارند .

ویژگی های دیگر شیرآلات ساختمانی

 

 

شیرالات چشمی :

بسیاری از شیرها با اهرم باز و بسته می شوند اما در این بین شیرآلاتی وجود دارد که با سنسور باز و بسته می شوند این به این معنا می باشد که با گرفت دست جلوی شیرآلات آب باز می شود و با دور کردن دست آب بسته می شود از مهمترین مزایای این شرآلات می توان به بالا رفتن نظافت و جمع و جور بودن این شیرآلات و لوکس بودن آن و … اشاره کرد . از معایب بزرگ این شیرآلات قیمت آن است که معمولا قیمت بالایی دارند ، همچنین سرد و گرمی آب توسط اهرم کوچکی کنار آن تنظیم میشود.
دکمه: برای برخی از شیرآلات ساختمانی می‌توان دکمه ای اضافه کرد که جریان آب را تنظیم می‌کند.

حالت چرخشی:

شما می‌توانید شیرآبی تهیه کنید که گردنی آن ۱۸۰ درجه یا حتی ۳۶۰ درجه می‌چرخد. این نوع شیرهای آب به شما کمک می‌کنند به راحتی بتوانید سینک ظرفشویی را بشویید.
سایز: یکی دیگر از ویژگی‌های شیر آب سایز آن است که گاهی خریداران به آن توجهی نمی‌کنند. این سایز باید با توجه به اندازه و فاصله سینک ظرفشویی یا دستشویی از دیوار و نوع شیرآلاتی که می‌خرید باید مشخص شود تا شیر آبی تهیه نشود که بعد از نصب متوجه شوید مناسب سینک نیست و کار با آن دشوار می‌شود.
چکه کردن شیر آب‌؛ راهنمای رفع عیب شیرآلات خانه

شیرآلات چرخشی مدلی هستند که می توانید با انتخاب آنها از حداکثر راحتی در چرخش شیرآلات به صورت ۱۸۰ درجه یا ۳۶۰ درجه برخوردار شوید مطمئنا این نوع شیرآلات بسیار مناسب برای استفاده در آشپزخانه و سینک ظرفشویی می باشند ، یکی از مهمترین نکات شیرآلات چرخشی سایز آنها می باشد که باید متناسب با سینک ظرفشویی خریداری شوند.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =