شیرآلات | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

یکی از مهمترین بخش ها در هر ساختمانی، خصوصا آشپزخانه و سرویس بهداشتی، شیرآلات آن می باشد که باید دارای بهترین کیفیت و قابلیت باشند. شیرآلات ساختمانی در مدل ها، طرح ها و رنگ ها و از همه مهم تر کیفیت های بسیار متفاوتی موجود هستند و به همین علت در هنگام خرید باید نهایت توجه و دقت را داشته باشید تا شیرآلات ساختمانی مرغوب و متناسب با کاربرد و کارایی مدنظر خود خریداری نمایید. 

ویژگی های شیرآلات ساختمانی مرغوب

  • اولین نکته بسیار مهم در تولید شیرآلات جنس موادی است که در آلیاژ شیرآلات بکار گرفته می شوند. عموما شیرآلات از دو جنس آلیاژ برنج و سرب خشک ساخته می شوند که پس از ساخت بدنه، این آلیاژها بصورت روکش در شیرآلات قرار میگیرند. از آنجا که سرب پس از مدتی در آب حل شده و پوسیده میگردد، آلیاژ برنج بهتر و مرغوب تر است زیرا سلامتی شما را بخطر نمی اندازد.تمام اجزای تشکیل دهنده شیرآلات مانند بدنه شیر، مهره اتصال، شیلنگ و … باید بگونه ای تولید شوند که در دمای 90 درجه یا سرمای سخت مقاوم بوده و هیچ گونه تأثیری بر طعم و رنگ و بوی آب نداشته باشند.
  • دومین نکته حائز اهمیت آبکاری شیرآلات است که تاثیر بسیار زیادی در طول عمر آنها دارد، خصوصا اگر از روکش هایی مانند مس، برنج، برنز و استیل استفاده شود. روکش استیل مناسبترین نوع آبکاری می باشد زیرا لکه های خشک شده بر روی این شیرآلات بسیار کم در معرض دید می باشند.
  • متاسفانه در ایران خریداران و سازندگان تنها به زیبایی ظاهری اهمیت میدهند، این در حالی است که شما بعنوان خریدار باید اطلاعاتی در خصوص استاندارد کارخانه تولیدکننده داشته باشید، اکثر تولیدکنندگان شیرآلات برند محصولات استاندارد و باکیفیت تولیدشده خود را حداقل تا 5 سال گارانتی می کنند.
  • فروشندگان شیرآلات بهداشتی باید در مورد میزان چکه کردن به شما توضیح دهند و آب بند بودن شیرآلات را تضمین کنند. همچنین در مورد کیفیت کارتریج داخلی یا همان مغزی شیرآلات که از مهم ترین قطعات است اطمینان حاصل کنید.
  • در خرید شیرآلات علاوه بر کیفیت، مقرون به صرفه بودن نیز اهمیت ویژه ای دارد. با خرید شیرآلات بدون استاندارد متحمل هزینه های بالای تعمیرات و تعویض شیرآلات خود خواهید شد.
  • برای خرید شیرآلات حمام از آنجا که محیط مرطوب است آبکاری این شیرآلات باید از کیفیت مناسب و استانداردهای لازم برخوردار باشد. همچنین شیرآلات آشپزخانه چون کارکرد بیشتری نسبت به سایر شیرآلات دارند باید کارتریجی باکیفیت تر با شیلنگ هایی بزرگ تر و فنری داشته باشند.
  • امروزه با توجه به استفاده بهینه از منابع طبیعی خصوصا آب، اولولیت خرید شما باید شیرآلات کم مصرف باشد، زیرا با انتخاب این شیرآلات هوشمند به طور متوسط سالانه در هر واحد 500 لیتر آب صرفه جویی می شود.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم