شیرآلات | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

یکی از مهمترین بخش های هر آشپزخانه و سرویس بهداشی , شیرآلات ساختمانی مرغوب آن می باشد که باید در عین زیبایی , بهترین کیفیت را نیز دارا باشد. شیرآلات ساختمانی دارای مدل ها ، طرح ها , رنگ ها و از همه مهم تر کیفیت های بسیار متفاوتی میباشند به همین علت در هنگام خرید شیرآلات باید نهایت دقت را به عمل آورد تا جنس مرغوب و با کیفیت خریداری شود .

در این مقاله به طور کلی به معرفی جنس شیرآلات ساختمانی و همچنین برخی از ویژگی های یک شیر مرغوب می پردایم تا بتوانید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

جنس شیرآلات ساختمانی عبارتند از :

آلیاژ برنج
آلیاژ سرب خشک

آلیاژ برنج بسیار با کیفیت و مرغوب میباشد بنابراین در ساخت شیرآلات ساختمان استفاده از آلیاژ برنج نسبت به  آلیاژ سرب خشک رایج تر است .در هنگام خرید بسیار دقت کنید ابتدا از جنس شیر اطمینان حاصل کرده بعد اقدام به خرید کنید. سعی کنید  شیری که  از آلیاژ برنج ساخته شده است را خریداری کنید زیرا آلیاژ سرب خشک بعد از مدتی در آب حل می شود و میپوسد در نتیجه موادی که در اثر این پوسیدگی از بدنه ی شیر جدا شده اند ، در آب مصرفی حل می شوند و نوشیدن آن آب برای شما به شدت مضر است .

دومین مسئله ی بسیار مهم که در کیفیت شیرآلات ساختمانی تاثیرگذار است، آبکاری شیرآلات پس از از ساخت می باشد که تاثیر بسیار زیادی در طول عمر محصول دارد.

بهترین شیرآلات ساختمانی شیر آلاتی هستند که جنس آنها آلیاژ برنج باشد و به خوبی آبکاری شده باشند. لازم به ذکر است که هر چقدر کیفیت آبکاری بالا تر باشد طول عمر شیر نیز بیشتر میشود و شما میتوانید مدت زمان طولانی تری از آن شیر استفاده کنید.

برای آبکاری محصولات از روکش هایی با جنس های مختلف استفاده میشود که عبارتند از :

مس
برنج
برنز
استیل

اما از بین تمامی این روکش ها ، روکش استیل بهترین گزینه برای شیر آلات میباشد. یکی از مرغوب ترین نمونه های این روکش نوع استیل استایلنس میباشد  که جزو با کیفیت ترین روکش ها محسوب میشود. اگر بتوانید شیر آلات با روکش استیل پیدا کنید و آن را خریداری کنید تا مدت بسیار طولانی میتوانید با خیال راحت از آن محصول استفاده کنید. از دیگر ویژگی های این روکش این می باشد که لکه های خشک شده روی شیر دیده نمیشوند و نیاز به شستشو و تمیز کردن روزانه ندارند . این یک ویژگی بسیار مثبت برای بانوان محسوب میشود که زحمت آن ها را کمتر میکند.

شیرآلات ویژه ی ساختمان ها از گذشته تا به امروز از نظر ظاهری و کارایی تغییرات بسیاری کرده اند.

امروزه طراحی شیرآلات به گونه ای می باشد که کنترل آب خروجی بسیار ساده تر شده است و از هدر رفتن آب به مقدار زیادی جلوگیری می کند اما در گذشته شیرآلات در دو مدل توپی و پروانه ای ساخته میشدند که دارای معایب بسیار زیادی بودند. کنترل کردن میزان آب خروجی به وسیله این شیر ها بسیار مشکل بوده است در نتیجه مقدار  زیادی آب هنگام بازو بسته کردن شیر هدر میرفت.

شیرآلات ایرانی یا خارجی؟

با توجه به پیشرفت چشمگیری که در تولید شیرآلات ایرانی به وجود آمده است میتوان گفت محصولات ایرانی با نمونه های خارجی مشابه خود برابری میکنند . همچنین این محصولات از نظر کیفیت نیز تفاوت زیادی با هم ندارند بنابراین چیزی که این روزها مورد توجه مردم قرار میگیرد شکل ظاهری و طراحی آن میباشد. با توجه به اهمیت این موضوع بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید شیر آلات در طرح ها و مدل های مختلف کرده اند. در بعضی از مدل ها استفاده از طرح های طبیعت و حیوانات نیز دیده شده است که طرفداران مخصوص خود را دارد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

حتی گاهی کیفیت جنس های ایرانی از نمونه های خارجی نیز بهتر می باشد زیرا امروزه اکثر کمپانی های خارجی سفارش خود را به کارخانه های چینی می دهند و محصول تحت لیسانس همان کشور در چین ساخته می شود .

البته در ایران هم برخی شرکت ها  سفارش کار خود را به کمپانی های چینی می دهند اما کارخانه های معتبری نیز وجود دارند که محصولات را با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه در ایران میسازند  و کیفیتی فوق العاده و مطابق با تمامی استاندارد های جهانی دارند که ما پیشنهاد می کنیم از این محصولات با کیفیت ایرانی خریداری نمایید .

نکته ی پایانی که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که در هنگام خرید شیرآلات دقت کرده و فریب ظاهر زیبا و فانتزی برخی از شیرآلات را نخورید و به خوبی در مورد محصولی که می خواهید خریداری کنید تحقیق کنید سپس اقدام به خرید آن محصول نمایید .

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =