انواع شیرآلات هوشمند

صرفه جویی فوق العاده زیادی که شیرآلات هوشمند در مصرف آب دارند، باعث پیشرفت و تنوع تولید در انواع شیرآلات هوشمند شده است و مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.

در اغلب کشورهای جهان، استانداردهای خاصی برای شیر آلات بهداشتی ساختمانی متناسب با شرایط آن کشور تعریف شده و موجود است. در ایالات متحده امریکا، پس از بازنگری صنعت شیرآلات دچار تغییر و تحول بسیار شده و همچنان سیر تکاملی خود را طی میکند.

در کشور ایران هم در سال ۱۳۸۰، استاندارد تولید شیر آلات بهداشتی توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تهیه شد. استاندارد فوق شامل مجموعه اطلاعات و مشخصات فنی و آزمایشهای مختلفی است که از انواع درافشانها، سردوشی ها، شلنگ دوش حمام و شیرهای مخلوط اهرمی صورت میگیرد و اجرای بعضی از موارد، غیر اجباری و دسته ای دیگر کاملا اجباری است که باید مورد توجه تولید کنندگان قرار گیرد. مرجع این استاندارد، از مجموعه استانداردهای BS می باشد.

انواع شیرآلات هوشمند با توجه به بازار فروش خوبی که دارند بیشتر بصورت عمده در اختیار مشتریان قرار میگیرند.

انواع شیرآلات هوشمند

  • شیرآلات لمسی: با تماس دست، شیر آب بصورت خودکار باز و بسته می شود.اکثرا از بدنه ای با آلیاژ برنج ساخته شده اند، دارای ۲ عدد شلنگ پیستوار، آبکاری کروم و سنسور قوی تشخیص حرارت هستند.
  • شیرآلات اتوماتیک: با نزدیک شدن دست توسط اشعه مادون قرمز حسگرها شیر باز شده و با دور شدن دست بسته می شود. این محصولی کارآمد است که به منظور جلوگیری از هدر رفتن آب و جلوگیری از انتشار بیشتر آلودگی ها و بیماری ها ساخته شده است.
  • فلاش تانک اتوماتیک: این محصول مجهز به سیستم عملکرد تخلیه هوشمند تانک پس از خروج از توالت، و با قابلیت کارکرد به صورت دستی میباشد.
  • تجهیزات کاهنده آب: این ابزار شامل وسایل کاهنده جریان، کاهنده فشار، افزایش دهنده سرعت خروجی آب (اسپری کننده)، کاهنده حجم مخزن، اندازه گیر جریان، سیستم تصفیه جریان و ابزار استفاده مجدد از آب می باشند.

با توجه به صرفه جویی در مصرف آب و خود کنترل بودن فشار آب و نیز رعایت بهداشت در مکانهای عمومی که میزان باز و بسته شدن شیر زیاد است مانند هتلها، رستورانها، مساجد و بیمارستانها از شیرآلات هوشمند استفاده فراوان می شود.

همچنین روز به روز بر میزان تقاضای این نوع شیرآلات برای مصارف خانگی در حال افزایش است.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یازده =