شیرآلات | شیرآلات آشپزخانه | شیرآلات ساختمانی | نحوه تمیز کردن شیرآلات آشپزخانه | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات سرویس بهداشتی

حتما تاکنون به فکر این بوده اید که نحوه تمیز کردن شیرآلات ساختمانی و براق کردن آنها به چه صورت است و از چه محلول یا مواد پاک کننده ای باید استفاده کنید که بدون آسیب زدن و کدر شدن شیرآلات نیاز شما را برطرف کند. همچنین برای اینکه بدانید چگونه می توان از شیرآلات آشپزخانه و سرویس بهداشتی نگهداری کرد که دوام بیشتری داشته باشند، می توانید در این مقاله با ما همراه شوید.

قبل از شروع هر کاری باید به این نکته توجه کنید که شیرآلات ساختمان شما از چه جنسی است تا بتوانید طبق دستور کارخانه آن را تمیز کنید. همه ما می دانیم که آب بی ضررترین پاک کننده هرگونه کثیفی و کدری است.

نحوه تمیز کردن شیرآلات ساختمانی

  • برای شیرآلاتی که خیلی کثیف و کدر نیستند، می توانید از آبگرم و کمی مایع ظرفشویی استفاده کنید. کمی آب و مقداری مایع ظرفشویی را به آن بزنید و پس از شستن با یک دستمال تمیز خشک کنید. دقت داشته باشید که بعد از شستن بدنه شیر آن را خوب خشک کنید تا لکه های آب روی آن باقی نماند و باعث کدر شدن دوباره آن نشود.
  • روش دوم استفاده از سرکه سفید است. برای از بین بردن جرم های روی شیرآب می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. اگر شما شیرآلات منزل خود را برای مدت طولانی تمیز نکنید امکان دارد بدنه شیرآلات جرم ببندد. که شما میتوانید در صورت مشاهده جرم زیاد بر روی بدنه از سرکه سفید استفاده کنید که گزینه خوبی برای اغلب شیرآلات می باشد، البته حتما باید مطمئن شوید تا آسیبی به بدنه شیرآلات شما نمی‌زند زیرا این سرکه سفید خاصیت اسیدی دارد و ممکن است بر روی بدنه شیرآلات تاثیر بگذارد.
  • روش دیگر برای تمیز و براق کردن بدنه شیرآلات استفاده از خمیردندان و جوش شیرین است. این دو ماده برای برای از بین بردن لکه ها بسیار مناسبند. جوش شیرین به خوبی می تواند لکه های موجود بر روی بدنه شیرآلات ساختمانی را از بین ببرد. شما می توانید کمی جوش شیرین و مقداری خمیردندان با مقدار کمی آب ترکیب کنید و شروع به تمیزکردن شیرآلات خانه خود کنی، می بینید که به سرعت لکه‌های موجود بر روی شیرآلات از بین رفته است.

تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی

شیرآلات دستشویی هم یکی از مواردی است که حتماً باید تمیز و براق باشد، برای تمیز کردن شیرآلات هیچوقت از مواد سفید کننده و دیگر مواد پاک کننده استفاده نکنید، چون لعاب روی شیر را از بین ببرد و دیگر مانند گذشته براق نشود.

شما میتوانید در کنار روش هایی که گفته شد، از لیموترش هم برای تمیز کردن شیرآلات خود استفاده کنید. به این صورت که مقداری لیموترش روی شیرها بمالید و بعد با دستمال آن را خشک کنید، نه تنها بدنه شیر براق و تمیز می شود بلکه بوی خوبی نیز داخل فضای سرویس بهداشتی می پیچد.

یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه شود این است، وسایلی مانند اسکاچ، برس مخصوص سرویس بهداشتی  که برای تمیز کردن سرویس به کار می رود نیز باید تمیز و بدون آلودگی باشد. این به این معنی است که هیچ وقت این وسایل را برای تمیز کردن قسمت های دیگر بکار نبرید، یعین اگر اسکاچ مخصوص شیرآلات است آن را هرگز به دستشویی نزنید و برس مخصوص شست و شوی دستشویی را برای تمیز کردن سایر قسمت ها استفاده نکنید. 

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 19 =