شیرآلات | شیرآلات آشپزخانه | شیرآلات ساختمانی | نحوه تمیز کردن شیرآلات آشپزخانه | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات سرویس بهداشتی

برای اکثر خانم ها براق بودن شیرآلات بهداشتی بسیار مهم است و دوست دارند که همانند روز اول همه چیز نو و تمیز باشد. حال برای تمیز کردن شیرآلات ساختمانی خود خصوصا شیرآلات آَشپزخانه، از چه محلول و مواد پاک کننده ای باید استفاده کنید تا بدون آسیب و کدر شدن، شیرآلات شما تمیز شود؟

قبل از اقدام به هر کاری باید جنس شیرآلات خود را بشناسید و سپس مطابق دستور کارخانه آنها را تمیز کنید. برای آشنایی هر چه بیشتر با جنس شیرآلات ساختمانی خود روی لینک آبی کلیک کنید.

نحوه تمیز کردن شیرآلات ساختمانی

  • روش اول استفاده از آبگرم و کمی مایع ظرفشویی :

این روش برای شیرآلاتی که خیلی کثیف و کدر نیستند، بسیار مناسب میباشد. فقط کافیست تا کمی آب و مقداری مایع ظرفشویی را به آن بزنید و پس از شستن با یک دستمال تمیز خشک کنید. پس از شستن بدنه شیر آن را خوب خشک کنید تا لکه های آب روی آن باقی نماند و مجدد باعثث کدر شدن آن نشود.

  • روش دوم استفاده از سرکه سفید :

اگر شیرآلات منزل خود را برای مدتی طولانی تمیز نکنید، امکان دارد بدنه شیرآلات جرم ببندد. از آنجا که سرکه خاصیت اسیدی دارد، ابتدا مطمئن شوید که آسیبی به بدنه شیرآلات شما نمیزند؛ سپس کمی سرکه سفید را روی شیراسپری کرده و با دستمال خشک کنید.

  • روش سوم استفاده از خمیردندان و جوش شیرین :

این دو ماده برای برای از بین بردن لکه ها بسیار مناسب هستند. جوش شیرین به خوبی می تواند لکه های موجود بر روی بدنه شیرآلات ساختمانی را از بین ببرد. کمی جوش شیرین و مقداری خمیردندان را با مقدار کمی آب ترکیب کنید و شروع به تمیزکردن شیرآلات خانه خود کنید، به سرعت لکه‌های موجود بر روی شیرآلات از بین میرود.

تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی

شیرآلات دستشویی هم یکی از مواردی است که حتماً باید تمیز و براق باشد، برای تمیز کردن شیرآلات هیچوقت از مواد سفید کننده و دیگر مواد پاک کننده استفاده نکنید، چون لعاب روی شیر را از بین ببرد و دیگر مانند گذشته براق نشود.

شما میتوانید در کنار روش هایی که گفته شد، از لیموترش هم برای تمیز کردن شیرآلات خود استفاده کنید. به این صورت که مقداری لیموترش روی شیرها بمالید و بعد با دستمال آن را خشک کنید، نه تنها بدنه شیر براق و تمیز می شود بلکه بوی خوبی نیز داخل فضای سرویس بهداشتی می پیچد.

یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه شود این است، وسایلی مانند اسکاچ، برس مخصوص سرویس بهداشتی  که برای تمیز کردن سرویس به کار می رود نیز باید تمیز و بدون آلودگی باشد. این به این معنی است که هیچ وقت این وسایل را برای تمیز کردن قسمت های دیگر بکار نبرید، یعین اگر اسکاچ مخصوص شیرآلات است آن را هرگز به دستشویی نزنید و برس مخصوص شست و شوی دستشويی را برای تمیز کردن سایر قسمت ها استفاده نکنید. 

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 15 =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم