۳

علاوه بر مدل شیرآلاتی که شما انتخاب می کنید، رنگ آبکاری آنها نیز از مهمترین عناصر مورد توجه در دکوراسیون خانه شما است. رنگ های مختلفی اعم از نیکل، کروم، مسی، برنز هر کدام در درجات مختلف تیرگی و روشنی و بصورت براق یا مات در هنگام خرید شیرآلات در بازار موجود می باشد.

کدام رنگ شیرآلات را انتخاب کنیم

برای انتخاب مناسب ترین رنگ آبکاری نکات زیر را به یاد بسپارید :

۱- همانطور که لُرد، مدیر طراحی صنعتی شیرآلات دِلتا، می گوید “رویکردِ امروزی استفاده از رنگ های قدیمی بر روی شیرآلاتی با طراحی مدرن میباشد.” به عبارت دیگر استفاده از رنگ های مدرن برای شیرآلات سنتی حمام بجای مدرن سازی کامل حمام  چهره ی قدیمی تری و همچنین جذاب تری را به دکوراسیون خانه ای مدرن اضافه می کند.

۲- میتوانیم در یک حمام از چند رنگ آبکاری استفاده کنیم زیرا که ترکیب رنگ ها حمامی مدرن ایجاد می کند که آرامشی غیر قابل توصیف به ارمغان می آورد پس حتما امتحان کنید. فقط باید در نظر داشت که هارمونی رنگ ها ، سرامیک ها ، شیرآلات و هر آنچه داخل حمام است، کلید ایجاد فضایی یکدست است. می توان همه شیرآلات را از نوع براق یا مات انتخاب کنیم مثلأ نیکل مات به همراه برنز مات با یکدیگر هماهنگی دارند. همچنین می توان رنگ همه شیرآلات را از یک خانواده فلزی انتخاب کنیم، برای مثال اگر لوازمی به رنگ برنز مات با برقی از کروم دارید میتوانید شیرآلاتی به رنگ برنز تیره انتخاب کنید.

کدام رنگ شیرآلات را انتخاب کنیمفلت طلایی | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

۳- آبکاری های خنثی همچون کروم، نیکل و استیل به هر زمینه ای می آیند که می توان آنها را با لوازم دیگر حمام مثل آویز حوله و دستگیره های  در حمام هماهنگ کنیم. کروم براق محبوب ترین آبکاری و همچنین اقتصادی ترین مدل شیرآلات است. نیکل، رنگی گرم تر و خاص تر می باشد. آبکاری استیل نیز که رایج ترین رنگ آبکاری شیرآلات در آشپزخانه می باشد، مناسب حمام و دستشویی هم است.

کدام رنگ شیرآلات را انتخاب کنیم

مهرسان سفید کروم | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزهمهرسان سفید کروم | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

۴. کسانی که به تمیزی حساسیت بیش از اندازه دارند بهتر می باشد شیرآلات مات انتخاب کنند زیرا اثر انگشت و قطرات آب روی آن نمی ماند. اما شیرآلات براق جزئیات و ظرافت شیرآلات را بهتر به نمایش می گذارند.
۵. آبکاری های برنجی جدید دیگر شبیه به اشیاء برنجی و براق قدیمی نمی باشند بلکه بجای ته رنگ سبز کلاسیک بیشتر زمینه طلایی دارند. آبکاری طلایی، رنگی شیک برای شیرآلات و لوازم جانبی در حمام های سرتاسر سفید می باشد.

کدام رنگ شیرآلات را انتخاب کنیم

ماهان رزگلد | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم