شیرآلات دو منظوره | شیرآلات آشپزخانه دو منظوره | قیمت شیرآلات دو منظوره | قیمت شیرآلات دوکاره

امروزه در میان انواع شیرآلات , شیرآلات دوکاره یا دومنظوره بسیار پرطرفدار می باشد. شاید بسیاری از شما ندانید شیرآلات دومنظوره چیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع با ما همراه باشید.

منظور از شیرآلات دوکاره چیست

شیرآلات دوکاره امکان استفاده از آب تصفیه و آب لوله کشی را فراهم می کند. در میان شیرآلات آشپزخانه، شیر دو منظوره، روز به روز محبوبیت بیشتری به دست می آورد , زیرا استفاده از آب تصفیه شده و سالم می تواند نقش مهمی در سلامت انسان داشته باشد.

در مناطقی که آب شهری از کیفیت پایینی برخوردار است، استفاده از شیرآلات دومنظوره بهترین انتخاب می باشد . شیر ظرفشویی دوکاره، دارای دو خروجی آب است. یک خروجی مربوط به آب لوله کشی شهری که برای شستشوی ظروف به کار می رود و خروجی دیگر مربوط به آب تصفیه و آشامیدنی . پیش از آنکه آب شهری از خروجی آب تصفیه شیر خارج شود , به دستگاه تصفیه آب یا همان آب شیرین کن هدایت می شود و سپس بصورت تصفیه شده در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

قیمت شیرآلات آشپزخانه دومنظوره نسبت به سایر شیرآلات بیشتر می باشد , اما در برابر سلامت شما و خانواده تان اهمیتی ندارد. لازم به ذکر است شیرآلات دوکاره , در آشپزخانه به کار می روند.

برای دیدن شیرآلات آشپزخانه فیروزه روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

ساختار شیرآلات دومنظوره

شیر ظرفشویی دو منظوره، دو جایگاه جداگانه برای خروج آب دارد. این خروجی ها یا بر روی یک علمک قرار دارند و یا بر روی دو علمک مجزا قرار می گیرند. خروجی آب لوله کشی، معمولاً ارتفاع بیشتری دارد تا فضای بیشتری برای شستشوی ظروف ایجاد نماید؛ در حالیکه خروجی آب تصفیه، ارتفاع کمتری دارد. هنگامی که شیر آب تصفیه را باز می کنید، آب ابتدا به سمت دستگاه تصفیه می رود و سپس از خروجی آب تصفیه, خارج می شود و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد .
علاوه بر این، در ساختار شیرآلات دوکاره، هر خروجی دارای اهرم جداگانه می باشد و برای استفاده از هر یک کافی است , اهرم مربوط به آن را حرکت دهید . فقط کافی است , اهرم مربوطه را حرکت دهید تا آب شهری و یا تصفیه از خروجی مورد نظر شما خارج شود. معمولاً اهرم مربوط به آب تصفیه کوچک تر است.
شیرآلات تصفیه آب به تنهایی قادر به پالایش آب نیستند و حتما باید به دستگاه تصفیه آب متصل شوند. زمانی که شیر مربوط به آب تصفیه باز می شود، آب پس از عبور از دستگاه تصفیه آب، از خروجی آب تصفیه شیر خارج می شود و آماده آشامیدن است.

مزایای شیر دومنظوره

هنگام خرید شیرآلات دوکاره آشپزخانه به جدا بودن خروجی و مسیر هدایت آب توجه کنید , زیرا تنها در صورت جدا بودن این دو مسیر از یکدیگر , آب خالص در اختیار شما قرار می گیرد.

دستگاه های تصفیه آب، معمولاً فیلترهایی برای پالایش کلر دارند. کلر ماده ای است که برای سلامتی مضر است , اما در تصفیه خانه ها از بین نمی رود و در آب لوله کشی شهری باقی می ماند. پس برای از بین بردن کلر آب آشامیدنی، شیرآلات دو منظوره بسیار مفید می باشد.

تهیه شیرآلات دو منظوره مقرون به صرفه است. این نوع شیرآلات امکان دسترسی همزمان به آب لوله کشی و آب تصفیه شده به وسیله یک شیر ظرفشویی را فراهم می کند و نیازی به خرید شیر آب تصفیه به صورت جداگانه نیست.

زمانی که آب لوله کشی ابتدا وارد دستگاه تصفیه آب می شود و سپس از خروجی آب تصفیه خارج می شود، تازگی بیشتر و طعم بهتری دارد.

ارزان ترین راه برای حذف آلاینده هایی که بعد از تصفیه آب در تصفیه خانه، همچنان در آب لوله کشی باقی می مانند، استفاده از شیرآلاتی دارای خروجی آب تصفیه  است.

برای دیدن شیرآلات دو منظوره ی فیروزه روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

معایب

از بزرگترین معایب شیرآلات دو منظوره می توان به یکسان بودن مسیر خروجی آب لوله کشی و تصفیه در برخی مدل ها اشاره کرد. در این مدل ها آب تصفیه شده به دلیل عبور از مسیر آب لوله کشی، خلوص خود را از دست می دهد. در این صورت برای دریافت آب تصفیه خالص، حتما باید چند ثانیه شیر تصفیه آب را باز بگذارید که باعث به هدر رفتن آب می شود.

البته امروزه بیشتر مدل های موجود در بازار دارای دو خروجی مجزا برای آب تصفیه و آب لوله کشی می باشند , که باعث می شوند آب خالص به دست مشتری برسد.

 

 

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

نیاز به راهنمایی دارید؟آنلاین هستم