اصطلاحات بازاری شیرآلات

شیرآلات معمولاً بصورت کامل یا یک دست کامل خریداری می‌شوند. یک دست کامل شیرآلات معمولاً شامل : شیر حمام، شیر روشویی، شیر سینک ظرفشویی ، شیرتوالت است. همچنین شیر سینک ممکن می باشد با علمی ثابت یا علمی متحرک که اصطلاحاً شاوری به آن می گویند خریداری میشوند. شیرهای پیسوار نیز در سایزهای ۱/۲ و ۳/۸ در بازار موجود است و باید به پلاستیکی یا برنجی بودن آن توجه کنیم.  عکس زیر نمونه ای از شاوری از محصولات فیروزه می باشد.

شاوری رویال | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

اصطلاحات بازاری شیرآلات

بسیاری از برندهای معروف جهان برای کاهش هزینه‌های تولید و البته ارزان شدن محصولاتشان با استفاده از شرکت‌های تولیدی چینی تحت لیسانس، محصولاتشان را روانه بازار هدف می‌کنند. بنابراین نمی‌توان زیاد به نام‌های کشورهای اروپایی در این صنعت دل ببندیم. برای خرید شیر ابتدا نوع شیر را باید مشخص بکنیم که بستگی به محل مصرف دارد. امروزه شیرآلات اهرمی محبوب‌ترین نوع است. اما برای مکانهای عمومی یا مکان‌هایی که بحث صرفه‌جویی آب اولویت دارد باید به سراغ شیرهای پدالی و چشمی رفت و اگر به دنبال شیرآلات ارزان قیمت هستیم و سهولت استفاده زیاد برایمان مهم نباشد شیرهای واشری توصیه می‌گردد.

اصطلاحات بازاری شیرآلات و شیرآلات تک اهرمی

امروزه شیرهای تک اهرمی با قابلیت جدا شدن سر شیر (شلنگی) برای آشپزخانه و شیرهای تک اهرمی ایستاده برای سرویس روشویی استفاده میشود و دیواری‌های اهرمی مناسب سرویس بهداشتی می باشند. هم اکنون در کمتر آشپزخانه‌ای شیرهای دیواری را می‌بینیم. مگر اینکه به سفارش مشتری این نوع شیر استفاده شده باشد، آن هم برای همخوانی با دیگر جزئیات ساختمان، بنابراین عرف بازار هم اکنون این گونه می باشد که شیرهای ایستاده دارای کاربردی دو منظوره در بخش‌های مختلف ساختمان می باشند بطوری که هم در آشپزخانه کاربرد دارند و هم در روشویی سرویس بهداشتی اما مدل‌های دیواری معمولاً در سرویس بهداشتی استفاده  می شوند. عکس زیر نمونه ای از شیرآلات تک اهرمی از تولیدات فیروزه است.

ظرفشویی بالرین | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

اصطلاحات بازاری شیرآلات و معایب شیرآلات دیواری

کارشناسان معتقد هستند در مدل‌های دیواری با توجه به اینکه محل خروج آب با ارتفاعی نسبتاً زیاد نسبت به سینک ظرفشویی نصب میشود، موجب پاچیدن آب به اطراف می شود و معمولاً مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار داد این می باشد که در مورد شیر سینک، آشپزخانه و روشویی سوراخ‌های تعبیه شده روی سینک مطابق شیر خریداری شده باشد یا از صفحه‌های زیر شیر مناسب استفاده کنید تا از حفره‌های اضافی پشتیبانی کند.

 

نکته مهم دیگر خدمات پس از فروش می باشد . هرچند شیرآلات بهداشتی در ذهن ما از ساختمان ساده‌ای برخوردارند اما با توجه به گسترش و تنوع مدل‌های گوناگون در جهان و استفاده از برخی فناوری های نوین در این نوع لوازم کم کم وقت آن رسیده است که برای انتخاب نمونه مورد نظرمان به خدمات پس از فروش آنها نیز توجه ویژه داشته باشیم، چون نه تنها کیفیت لعاب و روکش و جنس مغزی این لوازم باید قابل اعتماد باشد بلکه تهیه و تعویض قطعات یدکی نیز باید برای انتخاب خریداران مورد نظر باشد.

مهرسان طلایی | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

 

بنابراین بهترین گزینه این می باشد که قبل از خرید، به کارخانه تولید کننده شیر مورد نظر و البته کشور سازنده یا وارد کننده آن و خدمات پس از فروش و گارانتی آن دقت زیای بکنیم چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن می باشد مجبور به تعویض کل شیر شوید. به عنوان مثال در برخی شیرها کارتریج خاصی به کار رفته که در صورت خراب شدن آنها اگر توان تهیه آنها را در بازار داخلی کشور نداشته باشیم مجبور خواهید شد که کل شیر را تعویض کنید که برای شما تجربه‌ای گران خواهد بود. البته این تنها نقطه ضعف نیست بلکه با توجه به تنوع کنونی بازار و ورود تکنولوژی‌های الکترونیک در برخی شیرآلات اگر از برندهایی که به صورت عمده وارد ایران نشده‌اند و خبری از نمایندگی آنها نمی باشد خرید کرده باشید باید آماده مشکلات بعد از خرید خود باشید.

شیرآلات بهداشتی فیروزه با گارانتی و تضمین کالاهای خود برای مشتریانش همواره مورد اعتماد مشتریان خود بوده است.

بنابراین خدمات پس از فروش به اعتقاد بسیاری از کارشناسان مهمترین عامل در هنگام خرید شیرآلات می باشد. با توجه به تنوع گسترده بازار فروش شیرآلات ساختمانی در سراسر جهان بدون تردید برخی از طرح‌ها دارای لوازم و تجهیزات جانبی می باشند به عنوان مثالشیرآلاتی که همزمان قابلیت اتصال به سیستم تصفیه آب را دارند یا آنهایی که برای پر کردن قابلمه شیر مجزا در کنار سینک برایتان مهیا کرده‌اند. اما باید به این نکته توجه داشت که هرچقدر لوازم جانبی شیرآلات بیشتر باشد.

شیرآلات | وبلاگ | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات بهداشتی فیروزه

اگر این لوازم جانبی دچار نقص گردند ، مشکلات بیشتری به وجود می آید. از گذشته‌های دور تاکنون استفاده از شیرآلات طلا نشانه طبقه اجتماعی بالا یا ثروت افراد بوده است. اما امروزه استفاده از تزئینات بدلی مثل نگین‌ها و تجهیزات اضافه در شیرآلات توانسته راه شیرهای تزئینی و زیبا را به منازل اقشار متوسط جامعه نیز باز کند . اما باید توجه داشت هرچند که این تزئینات سبب زیبایی بیشتر محصولات شود ولی هزینه نگهداری از این نوع شیرآلات به مرور زمان بیشتر از هزینه خرید آنها می باشد.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =