شیرآلات مناسب مکان های عمومی

برای اکثر مردم خرید کالاهای روزمره بسیار آسانتر است زیرا امکان جبران اشتباه و تغییر انتخاب پس از مصرف کالا وجود دارد. اما در هنگام خرید شیرآلات باید جنبه های مختلف فنی، کاربردی و زیبایی آنها را در نظر بگیریم، و همین امر تصمیم گیری را تخصصی تر و دشوارتر میسازد. در این مقاله همراه ما باشید تا در خصوص انتخاب شیرآلات مناسب مکان های عمومی با شما صحبت کنیم.

شیرآلات مناسب مکان های عمومی

۱. شیرآلات هوشمند

که همان شیرآلات چشمی هستند امروزه در مکان های عمومی بوضوح به چشم میخورند و حتما تجربه استفاده از آنها را داشته اید.

امروزه در بسیاری از هتل ها، ادارات، بیمارستان ها، رستوران ها و حتی خانه های مسکونی از این مدل شیرآلات، استفاده میشود و عمده ترین دلیل آن هم صرفه جویی ۵۰ تا ۷۰ درصدی مصرف آب توسط آن ها میباشد.

برای عملکرد این شیرآلات ابتدا باید یک جسم ثابت در میدان دید آنها قرار بگیرد تا سنسور درون شیر با دریافت امواج مادون قرمز اجازه خروج آب را بدهد. وجود یک وپلاتور در این شیرآلات چشمی باعث میشود تا آب با هوا ترکیب شده، بنابراین حجم کمتری از آب از شیر خارج میشود و در نتیجه به صرفه جویی در مصرف آب کمک میکند.

شیرآلات هوشمند از طریق برق و باطری کار می کنند و در زمانهای قطعی برق باطری آنها فعال می شود. برای استفاده و تنظیم آب سرد و گرم در این شیرها، شیر کوچکی تعبیه شده است که میتوانید از آن استفاده کنید.

۲. شیرآلات پدالی

این شیرآلات نیز مانند شیرآلات هوشمند بهترین گزینه برای استفاده در سرویس های بهداشتی عمومی مثل فرودگاه ها، مساجد، مدارس، مراکز خرید و … هستند.

برخلاف شیرآلات هوشمند این شیرآلات برای عملکرد و استفاده نیازی به برق و باطری ندارند. کافی است که مصرف کننده پای خود را روی پدال آن در زیر روشویی فشار دهد. بدین ترتیب تنظیم فشار آب خروجی نیز با میزان فشار دادن پدال ارتباط مستقیم دارد.

به دلیل آنکه در این شیرآلات هیچ تماسی میان دست ها با اهرم شیر برقرار نمی شود، احتمال انتقال بیماریهای میکروبی و ویروسی را به حداقل می رساند. و همچنین از آنجا که سرعت قطع جریان آب در این شیرآلات بالا است، نسبت به سایر شیرآلات صرفه جو تر هستند.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هجده =