شیرآلات مناسب پارک ها

پارک ها همیشه به عنوان یکی از مهمترین مکان های عمومی به منظور تفریح و نشاط برای انواع اقشار جامعه محسوب می شوند. به همین دلیل است که باید در پارک ها امکانات رفاهی به طور کامل فراهم شود. استفاده از شیرآلات مناسب پارک ها برای سرویس های بهداشتی یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد.

یکی از این امکانات وجود سرویس های بهداشتی و همچنین جایگاهی برای استفاده از آب آشامیدنی ضروری می باشد.

در استفاده از شیرآلات مناسب برای سرویس های بهداشتی و آبخوری ها بهتر است که از شیرآلات با کیفیت استفاده شود، به دلیل اینکه پارک ها یک مکان عمومی هستند و مردم در آن رفت و آمد دارند و استفاده از سرویس های بهداشتی بسیار زیاد است. اگر شیرآلاتی که در پارک ها نصب شده اند بی کیفیت باشد نتیجه این می شود که با استفاده زیاد به زودی خراب و باید تعویض شوند.

همچنین با تغییرات آب و هوایی و سرد و گرم شدن هوا یا قرار گرفتن در معرض بارش باران یا تابش گرمای خورشید باعث پوسیدگی شیرآلات شود. در ادامه به معرفی شیرآلات مناسب در پارک ها پرداخته ایم.

شیرآلات مناسب پارک ها

شیرآلات چشمی ( اتوماتیک )

مهمترین نکته ای که برای استفاده از شیرآلات در پاک ها مورد توجه قرار میگیرد رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال آلودگی و میکروب بعد از شستن دست ها می باشد.

شیرآلات چشمی این نگرانی را برطرف کرده اند، استفاده از شیرآلات چشمی باعث می شود تا بسیاری از بیماری های واگیردار مانند آنفولانزا، و…. که از راه تماس دست به اشیاء منتقل می شوند، جلوگیری شود.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های شیرآلات چشمی همانطور که از نام آن پیداست این است که این شیرآلات به صورت اتوماتیک کار می کنند عملکرد این شیرآلات این گونه است که در قسمت جلویی بدنه شیر یک حسگر قرار دارد که وقتی دست خود را در مقابل حسگر قرار دهید شروع به کار می کند.

شیرآلات پدالی

شیرآلات پدالی نوعی دیگر از انواع شیرآلات بهداشتی هستند. شیرآلات پدالی یکی از بهترین نوع شیرآلات مناسب پارک ها می باشند. نحوه کار این نوع شیرآلات به این صورت است که یک اهرم پدالی در راستای بدنه شیر بر روی زمین قرار دارد که فشار دادن پا بر روی پدال آب جریان پیدا می کند. همچنین با میزان فشار بر روی پدال می توانید فشار آب را تنظیم کنید.

از ویژگی های مهم این شیرآلات، عدم تماس دست با شیر می باشد که مانع انتقال بیماری های واگیردار عفونی و پوستی می‌شود، و بهترین انتخاب برای استفاده در پارک ها می باشند.

  • اگر بخواهیم درباره عملکرد و کیفیت این دو نوع شیرآلات نتیجه گیری کنیم باید بگوییم که:

شیرآلات اتوماتیک به دلیل اینکه برای افراد و مخصوصا کودکان ویژگی اتوماتیک بودن آن خوشایند است و همین باعث می شود که به طور مکرر دست خود را جلو حسگر بگیرند و از آن استفاده کنند. این عمل باعث می شود تا به مرور حسگر شیر خراب شود و از کار بیفتد.

اما شیرآلات پدالی به دلیل ساختار مکانیکی که دارند نسبت به شیرآلات چشمی دیرتر خراب می شوند و کیفیت بالاتری دارند.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 15 =