رسوب زدایی شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی یکی از محبوب ترین نوع شیرآلات ساختمانی محسوب می شوند، به دلیل این که کار با آن برای مصرف کننده راحت است و سرعت بالای باز و بسته کردن آن ها یک مزیت محسوب می شود.

همچنین یکی از مشکلاتی که در استفاده از شیرآلات آشپزخانه، ادارات، شرکت ها و سایر شیرآلات ساختمانی و شیرآلات بهداشتی وجود دارد، مشکل فشار کم آب می باشد که در آپارتمان های با تعداد طبقات بالا بیشتر مشاهده می شود.

با استفاده زیاد و به دلیل سختی آب در شیرآلات اهرمی رسوب ایجاد می شود و باز و بسته کردن آن ها نیز مشکل می شود. برای دانستن چگونگی رسوب زدایی شیرآلات اهرمی این مقاله را تا انتها بخوانید.

مواردی که نشان می دهد در شیرآلات اهرمی رسوب ایجاد شده است:

  • آب دچار تغییر رنگ، بو و مزه می شود.
  • شیرآلات اهرمی برای باز و بسته شدن سفت می شود.
  • جریان فشار آب کاهش می یابد.
  • چکه کردن آب

مراحل رسوب زدایی شیرآلات اهرمی:

  1. اولین و مهمترین کار این است که فلکه اصلی آب را ببندید و شیر اهرمی که دچار رسوب شده را باز  بگذارید تا تمامی فشار و هوای داخل لوله خارج شود.
  2. لوله شیر اهرمی که آب از آن جا خارج می شود را باز کنید. بعد از باز کردن مراقب باشید تا واشر و توری آن گم نشود.
  3. در مرحله بعد دسته شیر اهرمی را باز کرده و مغزی آن را خارج کنید.
  4. حالا همه قطعاتی که باز کرده و آن ها را  خارج کرده اید را ( لوله سرشیر، توری، مغزی و واشرها ) را درون محلولی از سرکه به مدت یک ساعت قرار دهید. در این مدت تمامی رسوبات جمع شده پاک می شوند.
  5. و در آخر برای نصب دوباره شیر اهرمی، بدنه شیر را به لوله وصل کنید و آن را محکم ببندید.
  6. حالا  تمامی مراحل قبل که برای باز کردن شیر طی شده است را تکرار کنید و مغزی شیر اهرمی را که در محلول سرکه خوابانده بودید در جای خود قرار دهید و دیگر شیر قطعات شیر را از قبیل واشر و توری در جای خود قرار دهید و سری شیر را ببندید.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =