انتخاب دوش حمام | دوش

هنگام خرید شیرآلات , انتخاب دوش حمام می تواند سخت و گیج کننده باشد . برای خرید بهتر , باید دوش حمام را از جهت های مختلف بررسی کنید و مزایا و معایب آن را بسنجید. شما بید قبل از خرید مواردی مانند قیمت , جنس , استاندارد بودن , میزان جاگیر بودن و رنگ را بررسی کنید.

همچنین بسیاری از افراد بین شیر آب میکسر یا شیر ترموستاتیک برای دوش , دو دل هستند.

برای دیدن دوش های یونیورست و یونیکا روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

جنبه ی اقتصادی انتخاب دوش حمام

 انتخاب شیرآلات بهداشتی حمام  کاری مهم است , زیرا این شیرآلات جزو پرکاربرد ترین بخش های منزل محسوب می شوند. اگر در انتخاب این شیرآلات اشتباه کنید , ممکن است در آینده دچار مشکل شوید.

بهتر است هنگام خرید شیرآلات حمام به دنبال خرید جنس ارزان قیمت نباشید , زیرا یکبار هزینه کردن برای خرید محصول با کیفیت بهتر از چندین بار هزینه برای شیرآلات بی کیفیت است.

مقایسه ی میکسر دوش اهرمی با شیرهای ترموستاتیک

با توجه به پرسش های فراوانی که در مورد انتخاب میکسر دوش اهرمی یا شیرهای ترموستاتیک وجود دارد, قصد داریم در این مقاله به مقایسه و بررسی این دو محصول بپردازیم .

شیرهای دوش ترموستاتیک

شیر دوش ترموستاتیک , ترکیبی است که امکان انتخاب دمای مورد نظر را فراهم می کند ، که ثابت می ماند ، حتی وقتی سایر شیرهای آب در همان خانه باز می شوند. نحوه کار آن ساده است ، زیرا فقط باید دمای مورد نظر را با دسته انتخاب کرد ، و در هر زمان کارتریج آب سرد و گرم ترموستاتیک به طور خودکار مخلوط می شود و خیلی سریع به دمای انتخاب شده می رسد.

از جمله مزایای استفاده از شیرهای دوش ترموستاتیک ، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

۱. پایداری دما

پایداری دما , مهمترین عامل برای پرطرفدار بودن این محصول می باشد, زیرا هنگامی که شما یکبار دما را تنظیم می کنید , این دما ثابت می باشد و دیگر نیازی به تنظیم دمای مجدد نیست.

۲. صرفه جویی در مصرف انرژی و آب

این کارتریج ها , طوری طراحی شده اند که به سرعت و دائما به دمای مطلوب برسند. در این روش با کاهش زمان واکنش و تغییرات احتمالی دما در طول دوش ، از هدر رفت غیرضروری آب جلوگیری می شود. همچنین ، برخی از شیرهای ترموستاتیک فیروزه دارای یک دکمه ECO STOP هستند که عملکرد آن محدود کردن حداکثر جریان مصرف است ، بنابراین از مصرف زیاد آب جلوگیری می شود.

۳. ایمنی

ایمنی حمام برای فرد مصرف کننده بسیار مهم است . بنابراین ، شیرهای ترموستاتیک دارای عملکرد SAFE STOP می باشند, که آب را در دمای ۳۸ درجه سانتیگراد نگه می دارند تا ایمنی لازم برای کودکان تضمین شود. این سیستم همچنین در صورت قطع شدن  آب سرد ، آب گرم را نیز قطع می کند ، بنابراین از خطر سوختگی جلوگیری می کند.

میکسر دوش اهرمی 

میکسر دوش Single lever شناخته شده ترین میکسری است که در آن , جریان و دمای آب با فشار دادن دسته به سمت چپ و راست ، جلو و عقب انتخاب می شود. از جمله مزایای این شیر , قیمت مناسب آن می باشد.  علاوه بر این ، نگهداری کارتریج های دیسک سرامیکی معمولی بسیار راحت تر از  شیرهای ترموستاتیک مداوم است.

استفاده از هر دو این محصولات ساده می باشد . شما باید بر اساس نیازهای خودتان شیر حمام  مناسب خود را انتخاب کنید. سعی کنید برای داشتن زندگی بهتر شیر حمام مد نظر را با محیط منزلتان هماهنگ کنید. 

برای دیدن شیرآلات اهرمی حمام , روی قسمت لینک شده کلیک کنید.

 

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =