شیرآلات بهداشتی وال هنگ |شیرآلات | شیرآلات بهداشتی

 شیرآلات بهداشتی وال هنگ : امروزه بدون در نظر گرفتن فضا و بزرگی و کوچکی سرویس های بهداشتی و اغلب با دیدگاه دکوراسیونی و دادن تنوع و ایجاد ساختار زیبا در این محیط ها مورد توجه قرار  می گیرد.

اما اینکه آیا استفاده از تجهیزات وال هنگ مانند نصب توالت فرنگی وال هنگ به همراه یک روشویی وال هنگ و یا سایر تجهیزات یا شیرآلات بهداشتی توکار یا وال هنگ مانند نصب شیرآلات وال هنگ چقدر توصیه می شود؟

آیا صرفه اقتصادی دارد یا خیر و اینکه در کل مزیت ها و معایب استفاده از این تجهیزات چیست؟

موضوعی  می باشد  که همواره مورد نظر و پرسش مردم  است.

مزایا و معایب شیرآلات بهداشتی وال هنگ

شیرآلات بهداشتی  وال هنگ

قبل از اینکه وارد حوزه مزایا و معایب وال هنگ شویم توصیه می کنیم اگر تصمیم به نصب هر یک از این تجهیزات گرفتید قبل از آن حتما با یک کارشناس خبره تاسیسات مشورت نمایید زیرا داشتن و نصب این موارد نیازمند رعایت برخی از اصول  می باشد.

مزایای شیرآلات بهداشتی  وال هنگ

استفاده بیشتر از فضای سرویس بهداشتی

تجهیزات وال هنگ به دیوار اتصال داده می شوند، پایه ندارند، لوله کشی آب سرد و گرم و یا لوله کشی فاضلاب رو کار ندارند، فلاش تانک ها و تجهیزات جانبی آنها در درون دیوار کار می شود، ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و … که این موضوع باعث می شود تا از فضای موجود در سرویس بهداشتی نهایت استفاده بشود.

وقتی اقدام به نصب توالت فرنگی معمولی می کنید این توالت دارای پایه، فلاش تانک، شیر پرکن و شیلنگ حصیری می باشدکه تماما فضایی را به همراه کاسه توالت به خود اختصاص داده اند. ولی وقتی به جای آنها اقدام به نصب توالت فرنگی وال هنگ شود نه تنها پایه و فلاش تانک به درون دیوار انتقال داده می شود بلکه نمایی که شیر پرکن و شیلنگ در توالت ایجاد کرده اند هم حذف می شود. این مورد را باید به تمام انواع تجهیزات وال هنگ دیگر نیز تعمیم داد.

تصور کنید که با حذف دو فلاش تانک توالت ایرانی و خارجی، پایه روشویی، لوله کشی روکار آب گرم و سرد، اتصالات رو کار مربوط به نصب شیرآلات و … چقدر فضای داخلی توالت و یا سرویس بهداشتی بازتر می شود و از هر یک از این مناطق می توانید برای مقاصد دیگر استفاده بکنید.

مزایا و معایب  شیرآلات بهداشتی وال هنگ

امکان نظافت راحت تر

وقتی اضافات در سرویس بهداشتی حذف شود در واقع شما اقدام به حذف نقاط کور درون سرویس بهداشتی کرده اید. منظور اینکه زیر پایه ها، پشت پایه ها، پشت فلاش تانک ها و … دیگر وجود ندارند و همین موضوع باعث می شوند که نظافت شما در سرویس بهداشتی خیلی راحت تر و تمیزتر انجام بگیرد.

ضمن اینکه تمیز کردن زیر لوله های روکار، پشت فلاش تانک ها و توالت فرنگی و پایه روشویی به مراتب کاری دشوارتر می باشد تا نظافت سایر نقاط سرویس بهداشتی. صرف نظر از این شرایط آسوده تر باید این نکته را هم افزود که برخی از تجهیزات وال هنگ مانند توالت فرنگی وال هنگ به دلیل ساختار بهبود یافته ای که دارند شرایط شستشو و بهداشتی بهتری نیز دارند.

مزایا و معایب شیرآلات بهداشتی وال هنگ

طراحی و ایجاد نمای بهتر در سرویس بهداشتی

در کل بر خلاف تجهیزات بهداشتی قبلی که حجم زیادی از فضا را برای اجرا نیاز داشتند در سرویس بهداشتی هایی که از تجهیزات وال هنگ استفاده می شود به دلیل اینکه ابعاد و حجم کمتری این تجهیزات نیاز دارند دست طراحان داخلی بسیار بازتر خواهد بود و می توانند به راحتی طرح های مختلفی را برای پیاده سازی بهترین نما و دکوراسیون سرویس بهداشتی را ارائه  کنند.

مزایا و معایب شیرآلات بهداشتی وال هنگ

تکنولوژی بالاتر و فن آوری بهتر در تولید شیرآلات بهداشتی وال هنگ

هرچند هر چه علم توسعه پیدا کند تجهیزات قبلی هم بهتر می شوند ولی برخی از طرح ها و فن آوری ها را تنها می تواند در تجهیزات نوین تر پیاده سازی کرد.

ضمن اینکه توالت فرنگی های وال هنگ اتوماتیک نیز وجود دارند که کارایی های جالبی دارند. این تکنولوژی ها و فن آوری ها از نظر هزینه ای بسیار به مصرف کننده کمک خواهند کرد، دید بهتری در محیط ایجاد می کنند و در ضمن مقاومت و کارایی بیشتری هم دارند.

مزایا و معایب وال هنگ

توالت فرنگی اتوماتیک

مصرف آب کمتر

هرچند همه تجهیزات بهداشتی وال هنگ این خصوصیت را ندارند و یا ارتباطی با آن ندارند اما با نصب شیرآلات وال هنگ نه تنها فشار آب شما کمتر دیده نخواهد شد ولی بدون اینکه متوجه شوید حداقل حدود ۳۰ درصد کمتر آب مصرف خواهید کرد به این دلیل که این شیرها از نوع کم مصرف غالبا تولید می شود.

یا اینکه توالت های فرنگی وال هنگ دارای فلاش تانک هایی   هستند که به شما این قابلیت را می دهد که به جای مصرف زیاد آب از قسمت کم مصرف آن استفاده کنید. این موضوع برای فلاش تانک توالت ایرانی نیز در نظر گرفته می شود.

اما با نصب روشویی وال هنگ تفاوتی در مصرف آب شما ایجاد نخواهد شد و یا قفسه ها و کابینت های وال هنگ کاری به مصرف آب نخواهند داشت.

مزایا و معایب وال هنگ

شیرآلات یا دوش وال هنگ ( توکار)

بهداشتی بودن و نظافت راحت  شیرآلات بهداشتی وال هنگ

در سرویس بهداشتی هایی که از تجهیزات وال هنگ استفاده می شود جدا از اینکه راحت تر می توانید کف و دیوار های آن را تمیز بکنید باید این نکته را هم بدانید که خود این تجهیزات را هم راحت می توانید شستشو بدهید.

معمولا جنسی که برای ساخت آنها در نظر گرفته می شود نسبت به مواد اسیدی و شستشویی مقاوم و دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشند.

قابلیت تنظیم ارتفاع

یکی از بهترین و بزرگترین مزیت های تجهیزات و شیرآلات بهداشتی وال هنگ این  می باشد که به شما و یا طراح این قابلیت را می دهند که در هر ارتفاعی اقدام به نصب این تجهیزات بکنید. هرچند توصیه می شود که از ابعاد استاندارد خارج نشوید ولی در صورت وجود محدودیت در برخی از سرویس های بهداشتی می توانید تا اندازه زیادی ارتفاع نصب این تجهیزات را  تغییر دهید.

مزایا و معایب تجهیزات وال هنگ

کاهش سر و صدا در ساختمان

این موضوع بخصوص در فلاش تانک ها بسیار مشهود  می باشد. در فلاش تانک های روکار وقتی فردی این فلاش تانک ها را بکشد صدای آن به راحتی وارد محیط خانه می شود در حالی که در فلاش تانک های توکار به هیچ عنوان صدای زیادی تولید نمی شود و همان میزان صدا نیز به دلیل اینکه زیر دیوار کار شده اند کاسته می شود.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 9 =