شیرآلات بهداشتی مرغوب ایرانی | شیرآلات بهداشتی | شیرآلات

شیرآلات بهداشتی مرغوب ایرانی : با یک محاسبه بسیار آسان به این نتیجه می رسیم سود خرید شیرآلات بدون استاندارد با احتساب هزینه تعمیرات خرابی آن ها بیشتر از قیمت خرید شیرآلات دارای نشان استاندارد برای مصرف کنندگان آب می خورد.

ویژگی های شیرآلات مرغوب

شیرآلات یکی از ابزارهای پرکاربرد بهداشتی در استفاده از آب شرب توسط انسان در منازل و مکان عمومی می باشد که رعایت شاخصه های استاندارد آن برای حیات بشر بسیار الزامی  می باشد. تمامی اجزای تشکیل دهنده شیرآلات اعم از بدنه شیر،مهره اتصال ،شیلنگ و سایر اجزا به گونه ای باید تولید شود که در تماس با آب در دمای ۹۰ درجه هیچ گونه تأثیری روی مزه و طعم ،رنگ و بو در ترکیبات آب نداشته باشد و از سویی در سرمای سخت آلیاژهای بدنه مقاوم می باشند و ترک نخورند.

در این شماره از مقاله قصد داریم نکات کلیدی برای انتخاب بهترین و به صرفه ترین شیرآلات بهداشتی را برای خریدان و مصرف کنندگان تشریح بکنیم .

مدیر کنترل کیفیت خط تولید شیرآلات در مورد فرایند ساخت شیرآلات بهداشتی مرغوب ایرانی  می گوید:

اولین نکته ای که در تولید شیرآلات حائز اهمیت  می باشد جنس موادی می باشد که در آلیاژ شیرآلات بکار  می گیرند.

بنا به اظهار این کارشناس جنس متریال بکار رفته در آلیاژ شیرآلات بهداشتی باکیفیت باید از عنصر برنج نیز باشد.

وی افزود : برای رعایت شاخصه های استاندارد در تولید شیرآلات ،ترکیبات آلیاژ باید به میزان ۵۸تا۶۰ درصد عمده آن را مس و به میزان ۳۷تا ۴۰ درصد آن از عنصر روی تشکیل بشود.

این کارشناس در ادامه تأکید کردند که سازندگان شیرآلات بهداشتی مرغوب ایرانی  برای فرم پذیری بهتر آلیاژ در کوره های تولید شیرآلات به ترکیبات آلیاژ برنج درصدی سرب اضافه می کنند که البته این میزان نباید بیشتر از ۵/۲ درصد بیشتر باشد، چراکه استفاده بیش ازحد مجاز تهدیدی جدی برای سلامت انسان  می باشد. تا جایی که با رعایت نکردن شاخصه استاندارد میزان مصرف سرب در آلیاژ برنج می تواند امکان ابتلا به سرطان خون در افراد را بسیار افزایش دهد.

 جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها باید شاخصه های استاندارد در ترکیبات آلیاژ بکار رفته در شیرآلات کنترل و رعایت گردد.

 امروزه در دنیا تمامی شیرآلاتی مدفونی (( آب و فاضلاب شهری)) که دور از نور و جریان هوا و در تماس با خاک  می باشند از آلیاژ برنز  می باشد که متأسفانه به دلیل قیمت بالای عنصر برنز در عوض از عنصر مس و برنج استفاده  می گردد.

شیرآلات بهداشتی مرغوب ایرانی ، جنس تیوپ شیلنگ ها

امروزه در دنیا تیوپ در شیلنگ ها از ماده پلی اتیلن که در برابر گرما و سرمای آب مقاوم  می باشند استفاده می شود و این درحالی که شاهدیم بعضی از تولیدکنندگان داخلی برای مقرون به صرفه تر شدن هزینه تولید از تیوپ با ماده ای به نام ای پی دی ام که در مجاورت هوا سریع تر اکسید و فاسد می شوند استفاده می کنند. وی تأکید کرد که حتی روکش فلزی در شیلنگ ها هم باید از جنس استیلنس استیل (( فولاد ضدزنگ) نیز باشد.

این کارشناس توصیه می کند خریداران در انتخاب و خرید شیرآلات به این نکات توجه بکنند و از فروشنده ها بخواهند که استانداردهای تولیدکنندگان را نشان بدهند.

شاخصه ها و نکات کلیدی در خرید شیرآلات باکیفیت و درعین حال مقرون به صرفه فقط فاکتور شکل و ظاهر شیرآلات که بیشتر خریداران به آن توجه می کنند  نمی باشد.

وی با بیان اینکه در ایران خریداران به خصوص سازندگان تنها عاملی که در انتخاب و خرید شیرآلات برایشان مهم می باشد زیبایی ظاهری قیمت آن  می باشد، اظهار می دارد: با یک محاسبه بسیار آسان درمی یابیم سود خرید شیرآلات بدون استاندارد با احتساب هزینه تعمیرات خرابی آن ها بیشتر از قیمت خرید شیرآلات بهداشتی مرغوب ایرانی دارای نشان استاندارد برای مصرف کنندگان آب می خورد.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =